8_20221111_183923.jpg

Další odchod do celostátní soutěže! Kapitán Linhart hostuje ve Slaném

Za necelý rok a půl, kdy Václav Linhart oblékal dres Kladna, dokázal ve 32 zápasech posbírat 141 kanadských bodů. I to vyneslo 30letému útočníkovi možnost ročního hostování v divizním Slaném.

Linhart byl jedním z prvních hráčů, kteří za Florbal Kladno od jeho vzniku v roce 2021 nastupovali. V sezoně 2021/22 dokázal ve dvaceti odehraných zápasech vstřelit 66 branek, navrch přidal 37 asistencí, a byl tak jedním z důležitých strůjců postupu o soutěž výše.

V současné sezoně pak vítěz loňského kanadského bodování týmu pomohl k postupu do čtvrtého kola Poháru Českého florbalu, v němž Kladno těsně nestačilo na třetiligový Benešov. Vedle toho za Kladno nastoupil rovněž do šesti ligových zápasů, ve kterých skóroval 14krát a 11krát u gólu asistoval. Následně přišla nabídka na hostování ve Slaném, které působí ve čtvrté nejvyšší tuzemské soutěži. A tuto nabídku Linhart přijal.

Prezident klubu David Burda k tomu uvádí: „Váša je po návratu k florbalu ve vynikající formě, zájem Slaného navíc už trval nějakou dobu a nyní i Vašek sám přišel s prosbou, že by to rád ještě v celostátní soutěži zkusil. S Vaškem je domluva, že se v půlce ledna vrátí, nicméně jsme se s Barracudas férově domluvili, že hostování uzavřeme do konce sezóny, pokud by Vašek projevil zájem zůstat. Osobně se mi velmi zamlouvá, že v našem týmu se hráči dokážou dostat do takové herní pohody, aby je sledovali celky z těch nejvyšších českých lig. Prozradím, že už teď vedeme jednání o přestupu dalších dvou hráčů do jedné z nejvyšších soutěží."

Linhart tým opustil do konce současné sezony, přičemž se počítá s tím, že se na tu příští opět vrátí. Sám hráč, pak má možnost na vlastní žádost v polovině ledna hostování ukončit.

Přejeme hodně štěstí v novém působišti!