6_20221018_142604.jpg

Lukáš Sedláček odchází do prvoligového Startu98!

Když před rokem přicházel do Florbalu Kladno, asi by ho nenapadlo, že hned po jedné sezoně bude opět měnit dres. A to ne ledajak. O 23letého útočníka totiž projevil zájem kunratický Start98, kde uspěl na zkoušce a k 1. září 2022 tak do týmu z jihu Prahy přestoupil.

Sedláček s florbalem začínal v dnešních Kanonýrech, kde strávil téměř devět let. V říjnu 2020 se přesunul do oddílu Berani Kladno, odkud si jej vyhlédl Florbal Kladno. Krátké hostování se posléze změnilo v přestup, a od 19. září 2021 tak byl hráčem kladenského Florbalu.

Za 19 utkání, které v PH a SČ třídě mužů odehrál, si připsal 33 branek a 40 asistencí, tedy celkový bodový průměr téměř 4 kanadských bodů na zápas. Z těchto 19 zápasů pak zaznamenal hned šest hattricků, hned ve čtyřech utkáních se dokázal dostat na sedm kanadských bodů.

"Luky svým přestupem do Startu jen potvrzuje to, jakým stylem se chce Florbal Kladno prezentovat. Florbal tu je hlavně pro zábavu, to ovšem neznamená, že ho nemůžeme dělat na takové úrovni, aby měl hráč kdykoliv možnost odejít do lepší soutěže. Věřím, že Lukáš nebude ani zdaleka posledním hráčem, kterého pouštíme do druhé nejvyšší ligy." říká k odchodu šikovného playmakera David Burda.

Sedláček za Start nastoupil už na přípravném turnaji Czech open, kde naskočil do čtyř utkání a pomohl tak svému novému týmu k zisku bronzových medailí v kategorii PRO. 

Přejeme hodně štěstí v novém působišti!