7_20221103_005439.png

Dvanáct nových tváří! Florbal Kladno mohutně posiluje

Do nové sezony si Florbal Kladno přichystalo hned dvanáct posil. Mezi jinými se v modrém dresu nově budou objevovat fanouškům známá jména, hráči se zkušenostmi z nejvyšších soutěží, ale i ti, kteří s florbalem měli delší pauzu. Více informací o jednotlivých hráčích si můžete přečíst zde v článku.

Čtveřice posil z dalších kladenských týmů

Ještě v minulé sezoně tři z nich hájili barvy Kanonýrů. V sezoně nové ale budou nastupovat v dresu Florbalu Kladno. Řeč je o trojici hráčů – Filip Molhanec, Jakub Svoboda a Tomáš Ureš. První dva jmenovaní loni působili v nejvyšší juniorské soutěži, Ureš si za kladenskou mužskou rezervu připsal v 15 utkáních 28 branek a 10 asistencí. Čtvrtý – Ondřej Blažek – loni působil v týmu AIK Steel Kladno, kde si ve 21 zápasech připsal 29 bodů za 17 gólů a 12 asistencí. Blažek má zkušenosti i s nejvyšší tuzemskou soutěží, v níž působil v sezoně 2016/17.

Já na bráchu, brácha na mě

Některá jména se fanouškům Florbalu Kladno budou v nové sezoně možná plést, nově totiž budou za Kladno nastupovat hned tři bratrské dvojice. K Davidu Burdovi přibyl o čtyři roky starší bratr Vítek, vedle Tomáše Sochora se představí mladší sourozenec Filip a „v balíčku“ z Unhoště získali Kladenští dvojici Antonín a Štěpán Merta.

Reprezentační trenér brankářů se superligovou historií

Tomáš Fibiger přichází jako posila do brankoviště. A o tom, že mu tento prostor není cizí, nesvědčí jen jeho 65 zápisů v kolonce startů v nejvyšší soutěži, ale i jeho působení u reprezentačních týmů v roli trenéra brankářů. V současném reprezentačním cyklu se bývalý brankář Tatranu Střešovice či Ústí představí jak v realizačním týmu trenéra Klucha u reprezentace juniorů, tak jako trenér brankářek v reprezentaci žen. Jeho poslední zkušenost s maskou na hlavě je z minulé sezony, kdy působil v týmu T.B.C. Králův Dvůr.

Návraty k florbalu

Poslední tři jména nemohli v nedávné době zpozorovat ani největší florbaloví fajnšmekři. Radek Šikola, Roman Křížek a Benjamín Šela se totiž mezi mantinely vrací po delších či kratších přestávkách. Asi nejznámějším jménem z výběru je Šikola, který v roce 2013 dovedl coby kapitán tehdejší FBC Kladno do nejvyšší soutěže, poslední soutěžní zápasy odehrál v roce 2019. Křížek se k florbalu vrací po pěti letech, Šela dokonce téměř po osmi.

Kladenští tedy před startem sezony zaregistrovali hned 12 nových hráčů. Kluci, ať se vám daří!