Související zápasy

Florbal Kladno

Druhé kolo — dvakrát dvojitá dávka vítězství

Minulý víkend opět hrála obě naše družstva a tentokrát obě na Stochově. V sobotu jsme začali 8. ligou a v neděli pokračovali 7. ligou. Nebudu vás napínat a rovnou prozradím, že bodový zisk byl v obou případech 100%. V té nižší z těchto dvou lig jsme se utkali s týmem z Uhříněvsi a následně s FKMP Praha B, v 7. lize jsme odehráli mini derby s Berany a poté jsme sehráli utkání s Rakovníkem.

Začátek utkání byl sice trochu pomalejší, v první části padla jediná branka a to z hole Matěje Vencla po nahrávce od Kryštofa Mirčevského. Ve druhé třetině už se rozjel gólový kolotoč, který v čase 12:26 rozjel kapitán Mára Makovička, po kterém sice přišlo snížení brankového rozdílu, avšak ještě před sirénou bylo v podstatě rozhodnuto. V poslední části už se skóre spíše jen korigovalo — konečný stav 11:2 a plný bodový zisk!

FLORBAL KLADNO "B" - FBC Uhříněves 11:2

O poznání pohodovější utkání, což se projevilo již v první třetině, ale také na finálním skóre. Až do vedení 7:0 se nám dařilo držet čisté konto, ale v čase 14:50 se z hostujícího týmu prosadil David Jaroš. V tomto případě se nedá ani moc mluvit o tom, že by vykřesal nějakou naději, jelikož se nám povedlo přidat další 4 góly. Hattrick si v tomto zápase připsali Tomáš Ureš (3+2) a Kryštof Mirčevský (3+1). Výkon to však byl každopádně týmový a i díky tomu jsme odjížděli ze Stochova s plným počtem bodů.

FLORBAL KLADNO "B" - FKMP Praha B 16:2

Naši věrní fanoušci jistě ví, jak zápasy s Berany vypadají, bývá to takový antiflorbal, kdy se jeden tým snaží rozbít “beton ve vápně” toho druhého týmu. Beton se nám podařilo rozbít brzy, protože jsme před koncem třetí minuty utkání šli do vedení. Beranům se sice podařilo vyrovnat, převrátit skóre v náš prospěch ale stihnul ještě před koncem třetiny Tomáš Ureš. Ten stejný hráč otevřel gólový účet druhé části a to po pouhých 11 vteřinách díky nahrávce Tomáše Sochora. Následně už bylo utkání v naší režii a ačkoliv Berani stále slibují, že “nás dostanou”, nepovedlo se jim to ani tentokrát. Pohodlně jsme si dokráčeli pro vítězství 8:2 a s dobrou náladou jsme mohli jít do dalšího utkání proti rakovnickému týmu.

FLORBAL KLADNO - FBC Berani Kladno 8:2

Před tímto utkáním jsme sice mohli být pozitivně naladěni z toho předchozího, ale byli jsme si vědomi, že to určitě nebude zadarmo. Rakovník totiž obýval druhou příčku tabulky a scházely mu na nás pouhé 3 body. Náš soupeř nás zaskočil jeho tempem, bylo to velmi běhavé a tvrdé utkání. I tak jsme se ujali vedení a vytvořili si třígolový náskok, než se Rakovníku podařilo snížit. Kontaktní branka mu ale nepomohla a i v tomto utkání se nám podařilo neztratit ani bod. Za zmínku určitě stojí výkon mladičkého Filipa Sochora, který nastřílel z našich gólů celkem 3.

FLORBAL KLADNO - FBC Rakovník 7:3