Související zápasy

Florbal Kladno

Už to zase válcujeme! Oba týmy mají za sebou úspěšný vstup do svých soutěží

Během víkendu 16.-17.9. se naše oba týmy představily do nové sezóny. V sobotu jsme začali 7. ligou ve stochovské sportovní hale, kde jsme vyzvali Blue Horses Stochov B a hned po nich SK Kladno Raisins. V neděli začala 8. liga a dokonce v naší domácí “Nafukovačce”, hráli jsme proti Las Plantas Original B a proti IBK Kubánský Klan B - MISTŘI!!!.

Pojďme se společně podívat na to, jak vypadal náš první soutěžní víkend.

Do tohoto zápasu nastoupilo spoustu florbalových legend, jednou z nich byl Tomáš Leipner, který je pověstný pro svou freestylovou magii, ale byl tam také Tomáš Husarik, s kterým se pro změnu nechcete střetnout v souboji u mantinelu, ale ani uprostřed hřiště. Věděli jsme tak, že utkání určitě nebude zadarmo. Po skončení první části jsme vedli 2:0, v druhé se prosadil pouze náš sok a tak se na poslední dvanáctiminutovku šlo za poměrně vyrovnaného skóre 2:1. Proto jsme začali makat na všechny otáčky a nakonec se nám v poslední hrací části podařilo přidat 5 branek a žádnou neobdržet, takže jsme nakonec zvítězili v poměru 7:1.

FLORBAL KLADNO - Blue Horses Stochov B 7:1

S tímto týmem jsme se setkali již v poháru a tam jsme viděli, že z tohoto týmu zkušenosti stříkají všemi směry — možná ne tolik florbalové, ale životní určitě. Šli jsme do brzkého vedení hned po 16 vteřinách zásluhou Kuby Proška, ale zkušené rozinky neotálely a po 14 vteřinách se jim podařilo stav srovnat. Chvíli se nám nedařilo přetočit skóre v náš prospěch, ale nakonec se to v čase 5:16 podařilo Matějovi Ptáčkovi, který si tak zapsal svou premiérovi trefu v dresu Florbalu Kladno! Přidali jsme ještě nějaké góly a před koncem první třetiny jsme tak měli pohodlné vedení 4:1. Ve druhé části jsme vstřelili 3 branky a žádnou neobrželi, nejgólovější pak byla část poslední, kterou jsme vyhráli 6:2 a určili jsme tak konečný stav zápasu — výhra 13:3 a další body do tabulky!

FLORBAL KLADNO - SK Kladno Raisins 13:3

O relativně rychlé dvougólové vedení se zasloužil Dan Šebela, který vsítil tyto branky. Další dva góly pak přidali naši nováčci Matěj Ptáček a Kryštof Mirčevský, oba dva si tak připsali své první góly v 8. lize. Las Plantas se sice zmohli na dva góly, ale naděje na vyrovnání jim sebraly góly Kryštofa a druhého z bratrů Ptáčků, Vojty, který se tak také radoval ze své první trefy v lize, protože nějaké góly nastřílel už v Poháru. Kryštof potom ve druhé třetině dovršil hattrick a utkání už jsme měli plně pod kontrolou, takže konečný výsledek byl 11:3.

FLORBAL KLADNO "B" - Las Plantas Original "B" 11:3

Nejvyrovnanější utkání z celého hracího víkendu, které si jistě získalo pozornost každého diváka, který byl během zápasu v hale — dramatické to však bylo i pro diváky u onlinu… Nejdřív dal svou první branku další nováček v týmu, Tomáš Vosyka, avšak Kubánský Klan nechtěl dát nic zadarmo a podařilo se mu vyrovnat a toto skóre přetrvalo až do začátku druhé třetiny, kdy se nám podařilo dát gól 19 vteřin po jejím začátku. Několik minut poté jsme přidali další gól, ale Kubánský Klan se našeho tempa držel skutečně zuby nehty, protože ještě před koncem druhé části snížil na 3:2 po trestném střílení. Třetí třetina byla opět nervydrásající, protože jsme sice získali zpět dvougólový náskok, ale náš soupeř se 20 vteřin poté znovu dostal na manko pouhé branky. Naštěstí nás v tomto zápase podržel brankář Kuba Pavlíček a žádný gól už jsme pak nedostali. Odešli jsme tak s těsným vítězstvím 4:3, ale co je doma, to počítá, pánové!

FLORBAL KLADNO "B" - IBK Kubánský Klan B 4:3