Související zápasy

Florbal Kladno

Beraní trkání a bodová nadílka před několikatýdenní pauzou!

Chodovská sportovní hala u ZŠ Campanus nám evidentně svědčí, jelikož jsme ji navštívili již v 7. kole a i tehdy se nám podařilo podat skvělý výkon. Nyní nás měli prověřit kladenští Berani a soupeř z Kobylis.

Hned první zápas měl skutečný náboj, protože jsme se v něm utkali v malém kladenském derby s Berany Kladno. Dalším opepřením tohoto turnaje bylo, že se spoustu hráčů z víkendové sestavy vydalo v sobotu večer na maturitní ples talentovaného mladíka, který momentálně sbírá zkušenosti ve švédské Superlize — konkrétně to byl Matyáš Bachmaier. Našim klukům evidentně předal správné tipy a triky a i díky tomu si (i po absolvování bujarých oslav na maturitním plese, viď Milane…) připisujeme dalších šest bodů do tabulky. Teď nás však čeká šest týdnů volna (v obou ligách), díky čemuž můžeme zregenerovat před vrcholem sezóny a takticky se na něj připravit.

Třaskavé derby, ve kterém padaly branky na obě strany. První třetina avšak tolik gólová ještě nebyla, oba týmy měly po úvodních dvanácti minutách na kontě jedno vsítění míčku. Ve druhé části utkání jsme se hned po osmnácti vteřinách ujali vedení a to zásluhou Dana Šebely, chvíli po něm se pak dvakrát trefil Kuba Prošek a před poslední třetinou jsme tedy měli příjemné vedení 4:1. Ani to však klukům na hřišti nestačilo a vedení ještě zpříjemnili. Jenomže pro kladenské Berany takové skóre nebylo příjemné vůbec. Proto se rozhodli dělat s námi to, co berani v přírodě běžně dělají — začali do nás trkat. A trkali tak tvrdě, že nám velmi přitížili. Bohudík jsme měli tak pevnou obranu, že ji Berani nedokázali ani jejich intenzivním trkáním penetrovat tolikrát, aby zápas vyrovnali. Podtrženo, sečteno, výhra 6:5 a bereme tři body.

Florbal Kladno vs FBC Berani Kladno 6:5
Statistiky: Daniel Šebela (2+1), Jakub Prošek (2+0), Filip Molhanec (1+0), Štěpán Merta (1+0), Adam Brynda (0+1), Matěj Vencl (0+1), Tomáš Sochor (0+1), Václav Linhart (0+1).

Toto utkání mělo narozdíl od toho prvního podstatně pomalejší rozjezd. První branku vstřelil Jakub Prošek až v čase 5:34 a sice pak přišly další tři góly v relativně krátkém časovém sledu (a ještě jeden k tomu vsítil náš soupeř), jenomže druhá třetina přinesla jednu jedinou branku (tu vstřelil Filip Molhanec). Málo vstřelených branek v druhé části znamenalo, že jich musíme spoustu přidat ve třetí třetině, což se nám podařilo a D-tým Kobylis jsme díky tomu porazili o krásných osm branek.

Florbal TJ Kobylisy D vs Florbal Kladno 3:11
Statistiky: Filip Molhanec (3+1), Filip Sochor (2+2), Jakub Prošek (2+1), Štěpán Merta (1+2), Tomáš Sochor (1+2), Václav Linhart (1+1), Daniel Šebela (1+0), Adam Brynda (0+1).