Související zápasy

Florbal Kladno

Vstřelený gól v průměru každé dvě minuty i červená karta. Navíc s jistotou prvního místa!

25. února vyrazilo Kladno do Ruzyně, kde se v dalších dvou zápasech osmé ligy střetlo s Uhříněvsí a pražskými Penguins. Tabulka před turnajem mluvila jasně, v případě aspoň jednoho vítězství se před Kladno už žádný jiný celek nedostane.

Za splněním cíle kladenští vykročili rázně už v prvním utkání, kdy po první třetině vedli 7:1. Dalších sedm branek přidali i ve druhé části a ukazatel skóre kladenských se nakonec zastavil na hodnotě 19. Po třech gólech si v utkání připsali Prošek a Filip Sochor, čtyři branky zaznamenal Ureš a pět Tomáš Sochor. Tímto vítězstvím si Kladno s předstihem zajistilo první místo v osmé lize.

Florbal Kladno – FBC Uhříněves 19:5
Branky: 3. Tomáš Sochor, 4. Jakub Prošek, 6. Milan Všetečka, 6. Filip Molhanec, 11. Filip Sochor, 12. Filip Sochor, 12. Tomáš Ureš, 17. Tomáš Sochor, 19. Filip Molhanec, 20. Adam Brynda, 21. Tomáš Ureš, 23. Tomáš Sochor, 24. Tomáš Sochor, 24. Jakub Prošek, 27. Tomáš Sochor, 28. Jakub Prošek, 30. Tomáš Ureš, 33. Tomáš Ureš, 34. Filip Sochor - 10. Ondřej Kulka, 16. Ondřej Kulka, 18. Martin Zelenka, 21. Karel Klíma, 29. Ondřej Kulka

Druhé utkání proti Penguins Praha mělo podobný průběh, na vedení Kladna po 10 minutách poměrem 7:1 měl největší podíl Jakub Prošek, který za tuto dobu stihl zapsat hattrick a dvě asistence k tomu. O největší rozruch utkání se postaral „tučňák“ Šmíd, který v prostřední části uviděl červenou kartu za několikerý krosček do oblasti hlavy a krku Vosyky. Z výsledkového pohledu kladenští ani ve druhém zápase neponechali nic náhodě a připsali si pohodlné vítězství 17:6. Tím Kladno ve dvou zápasech vstřelilo dohromady 36 branek, tedy v průměru jeden gól každé dvě minuty. Z individuálních statistik stojí za zmínku sedmibodové zápisy Jakuba Proška (4+3) a Filipa Sochora (3+4).

Florbal Kladno – FBC Penguins Praha 17:6
Branky: 3. Jakub Prošek, 7. Filip Molhanec, 7. Jakub Prošek, 8. Adam Brynda, 9. Matěj Vencl, 10. Jakub Prošek, 10. Filip Sochor, 13. Tomáš Ureš, 15. Matěj Vencl, 17. Milan Všetečka, 21. Milan Všetečka, 23. Filip Sochor, 25. Jakub Prošek, 26. Filip Molhanec, 30. Filip Sochor, 31. Tomáš Ureš, 36. Filip Molhanec - 7. Jakub Rada, 11. Jakub Rada, 16. Jaroslav Soldán, 25. Ondřej Zeman, 32. Jakub Hruška, 36. Jakub Klement

Po šestnácti odehraných zápasech má Kladno na čele tabulky plný počet 48 bodů, druhá Traverza má nedostižitelnou ztrátu osmnácti bodů. Příští dvojutkání čeká kladenské 19. března v hale Campanus, kde se v rámci 9. kola postaví proti D-týmu Kobylis a v derby proti Beranům Kladno.

Sestava Florbal Kladno: Pavlíček – Brynda, Vosyka, Ureš, Tomáš Sochor, Molhanec – Vencl, Filip Sochor, Prošek, Všetečka