KladnoDraci
1:11(1:1,0:3,0:7)
pá 1. 9. 2023 20:00 @ SH Stochov, Pohár, 4. kolo

Cesta Pohárem skončila ve 3. kole

První kolo Poháru Českého florbalu jsme odehráli doma v kladenské sportovní hale BIOS. Během něj jsme odehráli 4 utkání, rozhodně to tedy nebyl nenáročný víkend.

V okleštěné sestavě jsme nastoupili proti týmu z Loun a oficiálně nám tím začala sezóna. První ostré utkání jsme naštěstí zvládli a zvítězili jsme pohodlně 5:2. Dalším soupeřem pro nás byl výběr pražských sešívaných, kteří nám nedali nic zadarmo a bojovalo se, až dokud netekla krev. Kdo byl během tohoto utkání v hale, byl svědkem napínavé bitvy plné tvrdých soubojů, krásných gólů a bojovného kladenského výkonu, který nakonec přinesl ovoce v podobě vítězství 6:4. Tím pro nás skončila sobota a mohli jsme alespoň částečně zregenerovat před dalším zápasovým dnem.

V neděli nás čekalo ranní utkání proti SK Kladno Raisins, což je tým plný životních (nikoliv florbalových) zkušeností. Po náročném prvním dni jsme ocenili, že v tomhle utkání zavládalo volnější tempo a ladným krokem jsme si došli pro vítězství 10:1. Toto vítězství trochu zklidnilo naše hlavy, jelikož jsme cílili na první místo ve skupině. V prvním kole už nám zbývalo jen jedno utkání a tak jsme věděli, že opravdu nejsme daleko od našeho cíle. Poslední zápas tohoto kola jsme odehráli s bílým baletem z Roudnice, tedy s tým BK REAL ROUDNICE n/L. Bylo znát, že za sebou máme nemalou porci odehraných utkání a už jsme tzv. “tahali nohy”, přesto se nám podařilo se ještě kousnout a i v tomto utkání se nám podařilo zvítězit — po poslední siréně byl stav 7:3 a i díky tomuto výsledku jsme ovládli skupinu a pokračovali z nejlepší možné pozice.

V druhém kole jsme přivítali v kladenské Biosce tým z Tachova, hrající 6. ligu Karlovarského a Plzeňského kraje. Západočeši začali ve velkém stylu, když nejprve ve 31. vteřině utkání otevřeli skóre a následně ve 3. minutě odskočili na rozdíl 2 branek. Po drobném šoku a zaspání úvodu zápasu jsme postupně přebírali otěže a do konce první části jsme i díky dvěma přesilovkám otočili stav na 3:2. Ve druhé třetině jsme ještě trochu zvýšili otáčky a ovládli jej poměrem 4:1. Z úvodu utkání běhavému a dobře napadajícímu soupeři postupně docházely síly, rozhodně zatím však nic nevzdával. Za stavu 7:3 jsme tedy vstupovali do třetí třetiny, kde jsme se snažili kontrolovat hru a nedovolit soupeři přiblížit se na dostřel. To se nám také podařilo, když jsme ještě postupně navyšovali skóre. Desátou branku našeho týmu vstřelil v čase 59:06 Vojta Ptáček a zaokrouhlil tak konečný stav na 10:4.

V tomto utkání nám velmi pomohl útok Všetečka-Prošek-Linhart, který dohromady nasbíral 11 bodů! Zeptali jsme se tedy zkušeného Venci Linharta, co si o utkání myslí: “Zaspali jsme začátek a oni toho využili, byli docela běhaví a napadaví v 1. třetině, kdy nám to dělali těžký při rozehře a nám to občas dělalo problémy. Pak nás uklidnilo vyrovnání a za mě od tý doby už byl na hřišti jen jeden tým a kontrolovali jsme to do konce matche. Zároveň od nich bylo sympatický, že se snažili hrát florbal celej zápas, žádný loby a tak.

Ve 3. kole nás čeká ambiciózní tým z divize – Draci Říčany.

Poslední zápas, který jsme letos v Poháru odehráli, byl proti Říčanům z pražské divize. Motivací pro oba týmy bylo, že se vítěz v dalším kole utká s prvoligovým Ústím, na což se všichni těšili. Průběh samotného utkání nebyl tak dramatický, největší boje se odehrávaly v první třetině. Chvíli po začátku zápasu jsme šli do jednobrankového vedení, nedlouho poté však Říčany vyrovnaly stav a do druhého dějství se šlo se skóre 1:1. Od tohoto momentu začali říčanští Draci kontrolovat utkání a už jen přidávali branky, na hřišti bylo vidět, který tým víc “chce” a nám se s tím bohužel nepodařilo nic udělat. Ve třetí třetině jsme sice šli brzy do šesti, přesto jsme byli na soupeře krátcí a ze stochovské sportovní haly jsme si odnesli vysokou porážku 1:11.

K poháru celkově slovy kapitána Mikuláše Pláška:

“Je velká škoda, že v poháru končíme takhle brzy. Myslím si, že jsme Říčany měli porazit, bohužel jsme nebyli správně nastaveni v hlavách a kvůli tomu jsme ve 3. kole prohráli.. Pohár je to hlavní, co v sezóně chceme hrát, proto mě mrzí, že jsme vypadli s týmem, který jsme určitě mohli porazit. Rád bych touhle cestou poděkoval všem klukům, protože mě florbal po dlouhých letech konečně zase začal bavit. Teď už nám nezbývá než se soustředit na ligový utkání, který za chvíli přijdou. Těším se na ně. Na konec bych jen dodal, že osobně i za celý tým děkuju Vencovi Linhartovi, kterej teď odchází do divizního Slanýho, a doufám, že tam jen nasbírá zkušenosti a brzy bude oblékat stejné barvy, jako my. Venco, díky!”