4_20221016_003748.jpg

Konec nadějí. Kladno před fantastickou kulisou podlehlo Benešovu

V podvečer Dne české státnosti dorazil do haly BIOS soupeř zvučného jména. K zápasu čtvrtého kola Poháru Českého florbalu totiž přicestoval účastník třetí nejvyšší soutěže SK Florbal Benešov, který si postup do další fáze musel vybojovat až v nájezdech proti Slanému. Kladenští naopak měli v zádech pohodlná vítězství proti Podbořanům a Rokycanům. Oba týmy měly o motivaci postaráno – na vítěze utkání totiž v dalším kole čeká tuzemský vicemistr Tatran Střešovice!

Domácí se ale soupeře vůbec nezalekli a už po necelých třech minutách otevřel skóre Molhanec. Stejný hráč na konci osmé minuty dokázal využít nabídnutou přesilovku a poslal Kladno do vedení 2:0. V patnácté minutě dostali kladenští výhodu další přesilové hry, z níž se ale prosadit nedokázali. To se nepovedlo ani Benešovu na konci třetiny, kdy v největší šanci vychytal Půlpána Kuliha a kladenští tak po první třetině vedli 2:0.

Brankář Kuliha nakonec benešovským střelcům odolával 21 minut a 45 vteřin, kdy ho po standardní situaci prostřelil Vorel. Následně faulem soupeři nabídl přesilovku Molhanec, kladenští se ale ubránili a tři vteřiny po skončení trestu navíc ze standardky poslal Kladno zpět do dvoubrankového vedení Vencl. Ten tak odstartoval zběsilou minutu, kdy na jeho trefu nejprve navázal čtvrtým gólem Kladna a svým třetím v utkání Molhanec, aby následně zkorigoval hostující Švarc. V polovině utkání pak dokázal další kladenskou přesilovku využít Burda a na 6:2 navyšoval ve 37. minutě Ureš. Hosté ale opět přispěchali s rychlou odpovědí, už 24 vteřin po Urešově brance se trefil Tůma. Na skóre 6:3 se už do přestávky nic nezměnilo.

Ve třetí třetině hosté zvýšili obrátky, z čehož rezultovaly vyloučení Štěpána Merty a Tomáše Sochora v jedné minutě. Nabídnutou přesilovku pěti proti třem využil dvě vteřiny před koncem prvního trestu Poláček a snížil na 6:4. Už 21 vteřin po gólu se nechal vyloučit Linhart, a Benešov tak měl další necelou minutu v situaci pět na tři. I tentokrát ji dokázal využít, když kontaktní gól vstřelil Vorel, na což domácí lavička reagovala oddechovým časem. Ten se vyplatil, ve 47. minutě byl v samostatném úniku faulován Ureš. Nařízené trestné střílení na sebe vzal Burda, který ale backhandem nedokázal trefit branku. Na hřišti se následně začalo přiostřovat, dva fauly hostů v rozmezí 21 vteřin v 57. minutě znamenaly dlouhou přesilovku Kladna 5 na 3. Domácí ale brankáře Brože nedokázali překonat, a tak přišel trest. Nejprve byl na 2+2 minuty vyloučen Ureš, o 22 sekund později i Molhanec a Benešov přesilovku 5 na 3 dokázal 37 vteřin před koncem třetí části zásluhou Vorla využít a vyrovnat. Ještě v samotném závěru vystihli kladenští rozehrávku soupeře a hnali se do zakončení, které faulem překazil Lukáš. Kladno se dožadovalo odpískání trestného střílení, rozhodčí ale udělili pouze dvouminutový trest a na týmy tak čekalo prodloužení.

Do něj díky vyloučením přeneseným ze třetí třetiny v přesilové situaci čtyř proti třem vstoupil Benešov, domácí ale skvělou prací v obraně dokázali zbytek trestů přečkat bez úhony. Poté mělo Kladno k dispozici krátkou přesilovou hru, v ní ale Benešov dokázal získat míček a ve vlastním oslabení utkání před 92 diváky rozhodl Švarc. Pouť kladenského týmu Pohárem Českého florbalu tak skončila ve 4. kole.


Florbal Kladno - SK Florbal Benešov 6:7p

Branky: 3. Filip Molhanec, 8. Filip Molhanec, 25. Matěj Vencl, 25. Filip Molhanec, 31. David Burda, 37. Tomáš Ureš - 22. Ladislav Vorel, 25. Jakub Švarc, 37. Petr Tůma, 45. Martin Poláček, 46. Ladislav Vorel, 60. Ladislav Vorel, 62. Jakub Švarc
Sestava Florbal Kladno: Kuliha – Vosyka, Brynda, Linhart, Burda, Všetečka – Křížek, Blažek, Sochor F., Vencl, Šebela – Merta Š., Chromý, Sochor T., Ureš, Molhanec – Svoboda, Lapuník.