20_20221221_173250.jpeg

Po třech postupech v Poháru přišla další odměna. Český florbal vybral Florbal Kladno jako nejúspěšnější celek „Západu“

Jen kousek chyběl v září kladenským florbalistům, aby si vybojovali postup do 5. kola Poháru Českého florbalu, ve kterém by na ně čekal věhlasný Tatran Střešovice. A i když po nevydařeném závěru utkání s Benešovem zavládla v kladenském táboře poněkud ponurá nálada, nakonec se objevil důvod k radosti. Kladno se totiž dle metodiky Českého florbalu stalo nejúspěšnějším pohárovým celkem západní poloviny republiky.

Český florbal metodiku stanovuje pomocí konstanty, ve které zohledňuje celkový počet získaných bodů na jedno pohárové utkání, úroveň soutěže, v níž tým startuje, pohárové kolo, ve kterém tým vypadl a celkový počet postupů týmu. Pět vítězství ze sedmi utkání, stejně jako nízká úroveň soutěže a tři postupy tak přinesly vysoký koeficient, který žádný z celků západní poloviny republiky nedokázal překonat.

Pro takto vybraný nejúspěšnější celek „Západu“ i „Východu“ pak svaz připravil ocenění v hodnotě 30.000 Kč. Ta už byla Kladnu vyplacena, a přinesla tak odměnu za velmi povedené vystoupení v letošní pohárové soutěži.

Jedná se už o druhou odměnu, kterou kladenští během letošní sezony od Českého florbalu vybojovali. 10. prosince totiž vstřelili stý ligový gól, za což si v rámci akce Holba 100 vysloužili karton piva Holba Šerák.