Další jednoznačné vítězství = další postup!

O první neděli nového školního roku zavítaly do haly BIOS k zápasu 3. kola Poháru Českého florbalu Rokycany. Pro kladenský celek se jednalo již o šestý pohárový zápas v letošním ročníku, když v předchozím kole dokázal porazit Podbořany nevídaným poměrem 22:0. Naopak tým z Rokycan měl za sebou pouze jediné utkání, kdy dokázal po výsledku 6:5 po prodloužení přejít přes SK Alien Nation.

Domácí do utkání dobře vstoupili a svou převahu vyjádřili po třech minutách hry brankou Křížka. O minutu později dobře zakombinovala druhá kladenská formace a na konci povedené souhry navyšoval na 2:0 Burda. V šesté minutě pak přišla korekce z holí hostů, už za dvě minuty ale dokázal domácím dvoubrankové vedení vrátit Všetečka. Povedenou první třetinu završil brankou Chromý, a i přes vyloučení Všetečky minutu před koncem se do kabin šlo za stavu 4:1.

Západočeši si ale přesilovku přenesli do druhé třetiny, kdy ji po 34 vteřinách hry dokázal zužitkovat Bendek. Po neurovnané pasáži hry dostali první výhodu přesilové hry i domácí, kteří ovšem nedokázali na předchozí úspěch soupeře odpovědět stejnou mincí. Následovalo několik příležitostí na obou stranách hřiště, až kladenskou střeleckou smůlu ve druhé části protrhl Linhart, který tak odstartoval povedenou pětiminutovku domácích. V ní se postupně dokázali prosadit Prošek, Šíma a z trestného střílení Burda, který navyšoval už na 8:2. Ještě před koncem druhé třetiny dokázaly Rokycany brankou snížit na 8:3, což bylo i skóre, které na tabuli svítilo po čtyřiceti odehraných minutách.

Na začátku třetí části nejprve Kladno nedokázalo využít další přesilovou hru, v následných obrácených rolích se nezadařilo ani rokycanským. Ve 47. minutě ještě vykřesal naději hostům svou třetí brankou v zápase Bendek, tu ale hostům vzala nejprve další nevyužitá přesilovka a v 55. minutě pak devátá branka domácích z hole Šímy. Stejný hráč pak ještě minutu a půl před koncem dokonal hattrick, čímž zároveň uzavřel brankový účet utkání.

Kladenští tak postoupili do čtvrtého kola Poháru Českého florbalu, ve kterém se utkají ve středu 28. září od 16 hodin opět v hale BIOS s účastníkem Národní ligy z Benešova.

Florbal Kladno - FBC ROKYCANY 10:4

Branky: 4. Roman Křížek, 5. Daniel Šebela, 8. Milan Všetečka, 19. Tobiáš Chromý, 32. Václav Linhart, 35. Jakub Prošek, 37. Jakub Šíma, 37. David Burda, 55. Jakub Šíma, 59. Jakub Šíma - 6. Martin Fiala, 21. Lukáš Bendek, 39. Lukáš Bendek, 47. Lukáš Bendek
Sestava Florbal Kladno: Kuliha (Neumann) – Merta Š., Brynda, Ureš, Sochor T., Molhanec – Křížek, Chromý, Šebela, Burda, Vencl – Prošek, Skřivan, Všetečka, Šíma, Linhart – Merta A., Šela.