Související zápasy

Florbal Kladno

Florbalisté nebo drakobijci? Red Dragons podlehli 8:2 a zápas s Bohemians se kontumoval.

Poslední turnaj sezóny se odehrál na Stochově 22.4. a my jsme se hned v prvním utkání předvedli jako drakobijci. Hořovice jsme totiž přejeli takovým způsobem, že se družstvo Bohemians ani nedostavilo na zápas.

Dalo by se tedy říct, že jsme v prvním utkání trefili draka a klokana jednou ranou... Odnesli jsme si sice šest bodů, ale sezóna 2022/2023 v 9. lize skončila a my jsme obrazně ozdobeni stříbrný medailemi. Na prvním místě skončil tým AIK Kladno Steel, který měl o deset bodů víc. Příčku pod námi pak byl právě tým FbŠ Bohemians D, který měl o pět bodů méně než my.

Úvodní gól padl po střele z holí hořovického týmu, nepříznivou situaci se podařilo vyřešit trojici hráčů Merta - Balvín - Šebela. První zmíněný dvakrát asistoval na gól, díky čemuž jsme odcházeli do kabiny s vedením 2:1. Ve druhé třetině to dlouho vypadalo, že nepadne branka. Ben Šela v čase 20:24 našel parádním passem Romana Křížka, který to už měl jednoduché a navýšil náš náskok. Rudí draci však ukázali, proč se přidobňují k mýtické bestii. Jen 32 vteřin po Křížkově gólu se jim podařilo snížit brankový rozdíl. My sice nejsme draci, ale florbal rozhodně hrát umíme. O necelou minutu později jsme si vzali dvougólové vedení zpět. To už Hořovicím dohořel oheň a my jsme přidali několik dalších gólů.

FbC Red Dragons Hořovice B vs Florbal Kladno BU23 2:8

Statistiky: Daniel Šebela (1+3), Vojtěch Balvín (3+0), Štěpán Merta (1+2), Roman Křížek (2+0), Jan Lintymer (1+0), Benjamín Šela (0+1), David Burda (0+1).

K pražským Klokanům se donesly zvěsti o našich drakobijeckých schopnostech a asi si řekli, že když jsme zvládli draky, zvládli bychom i klokany... K utkání tedy raději vůbec nepřistoupili a díky tomu jsme vyhráli kontumačně o pět gólů.

FbŠ Bohemians D Florbal Kladno BU23 vs 0:5k