Související zápasy

Florbal Kladno
27_20230306_133851.jpg

Napravená reputace po předchozím zaváhání a plato piv jako bonus!

Vyjeli jsme tentokrát do Bublina arény v Praze, kde už se osvědčilo naše družstvo z 8. ligy, laťku jsme měli tedy nasazenou vysoko. A neselhali jsme. První utkání sice bylo trochu dramatické, ale zvládli jsme ho bravurně a naladili se tak na druhý zápas, který už byl podstatně pohodovější. K Davidovi Burdovi se navíc tento víkend dostaly zvěsti, že pokud se týmu podaří vstřelit minimálně tři branky, obdrží od partnera Českého florbalu Pivovaru Holba odměnu 24 piv! Jak se s touto výzvou prezident klubu vypořádal, se dozvíte dále v tomto víkendovém reportu.

Po první odehrané minutě jsme obdrželi gól, na který jsme dokázali zareagovat až na konci první třetiny. Rakovnické družstvo se nás nicméně snažilo vší silou obrat o body a tak se dostalo ještě osm vteřin před koncem třetiny do vedení. My jsme věděli, že to nebude zadarmo. A že to nebude zadarmo vědělo i duo Burda - Merta, kteří se zasloužili o obrácení utkání v náš prospěch. Ve zbytku klání už jsme Rakovník k ničemu nepustili a připsali jsme si díky tomu důlěžité tři body v boji o titul. Nejen že si prezident klubu David Burda odnesl ocenění hráče utkání, také vzal do svých rukou výzvu o pivo, jelikož s asistencí Štěpána Merty vstřelil hattrick — čímž mimochodem kluci vyrovnali utkání (dvakrát) a také ho obrátili.

FBC Rakovník B vs Florbal Kladno B U23 2:6

Statistiky: David Burda (3+1), Štěpán Merta (0+3), Benjamin Šela (1+0), Vojtěch Balvín (1+0), Filip Molhanec (1+0), Jan Lintymer (0+1), Matyáš Havlík (0+1)


Z výsledku by se dalo soudit, že šlo o pohodové utkání. Ačkoliv bylo klidnější než to první, přesto jsme se znovu trochu trápili v první třetině. Dan Šebela se sice s pomocí Honzy Lintymera postaral o brzké vedení, přesto jsme ale nechali soupeře vyrovnat. Tentokrát jsme však nechtěli dotahovat a na hřišti to rozhodně bylo vidět — v posledních dvou minutách první části přišla čtyřgólová smršť a zápas tak byl v podstatě rozhodnutý. Pražští Vorms vynaložili veškeré úsilí na první branku, ve zbylé části utkání už tak předvedli spíše odevzdaný výkon, díky čemuž jsme my mohli slavit kulatiny. Třešničkou na dortu bylo, že si David Burda díky pěti kanadským bodům odnesl druhé ocenění MVP z tohoto turnaje.

Florbal Kladno B U23 vs F.C. Vorms Praha 10:1

Statistiky: David Burda (2+3), Vojtěch Balvín (3+0), Filip Molhanec (2+1), Roman Křížek (1+1), Daniel Šebela (1+1), Štěpán Merta (0+2), Vítek Burda (1+0), Jan Lintymer (0+1), Matyáš Havlík (0+1)


Do konce sezóny už zbývají jen 2 utkání a vedoucí AIK Steel Kladno "C" má náskok čtyř bodů a dvě utkání k dobru — našemu kladenskému rivalovi tak stačí vyhrát jeden zápas ze čtyř a bude mít jistý titul. Body z tohoto víkendu jsou i tak velmi důležité. Postupují dva týmy, o “stříbro” budeme soupeřit s celkem Bohemians "D" - ti mají k dobru tři utkání, ale ztrácí na nás pět bodů. Musíme bedlivě sledovat závěr sezóny, která se rozhodne 22. dubna. V tento den se totiž utkáme právě s D-týmem zelenobílého celku. Pokud do té doby nezískají dostatek bodů, půjde nejspíš o přímý souboj o druhé místo. Dovolujeme si Vás tedy pozvat na náš závěrečný turnaj sezóny 2022/2023, zvýrazněte si v kalendářích výše zmíněné datum a přijďte nás podpořit!