Související zápasy

Florbal Kladno

Návrat do 9. ligy po Novém roce přinesl dramatické derby se Stochovem!

Po několika-týdenní pauze jsme se vrátili na palubovku v 9. lize a hned bylo co sledovat. V Králově Dvoře jsme se utkali nejdřív s B-týmem pražských Hornets, druhým soupeřem nám potom byli Blue Horses Stochov C, s kterými to byla skutečná bitva!

Hornets se nachází ve spodní části tabulky 9. ligy a papírová síla obou týmů se v zápase do puntíku manifestovala. Kontrolované utkání, z kterého si pohodlně odnášíme 3 body a můžeme dál bojovat o první příčky. První položku na gólový účet za rok 2023 přidal prezident klubu David Burda, na jeho branku mu nahrával Jakub Prošek. Dvakrát se poté prosadili také Dan Šebela s Tomášem Urešem. Tři kanadské body zaznamenal Jan Lintymer.

Florbal Kladno B U23 vs. FBC Hornets Praha B 7:4

Statistiky: Daniel Šebala (2+1), Jan Lintymer (1+2), Tomáš Ureš (2+0), David Burda (1+1), Jakub Prošek (1+1), Vítek Burda (0+1)

Kdejakému sportovnímu fanouškovi jistě není cizí termín “Csaplárova past”. My jsme sice neprohrávali 2:0 v poločase, ale v čase 13:40 to bylo 4:0 pro stochovské modré koně. Proto se v 17. minutě rozhodl Marek Skřivan vzít věci do vlastních rukou a bez asistence vstřelil naší první branku v tomto utkání a začalo se snižovat! O pouhých 16 vteřin později skóroval Tomáš Ureš s pomocí Vítka Burdy a dostali jsme se tak na rozdíl dvou branek. Ale 17. minuta byla skutečně gólová, jelikož se Stochovu podařilo opět vstřelit gól a zvýšit tak svůj náskok. Do konce druhé třetiny už žádná branka nepadla. Kluci se rozhodli s redakcí Florbalu Kladno nepodělit o to, co si řekli mezi druhou a třetí třetinou, ale ať už to bylo cokoliv, určitě to zabralo. Na hřišti byl najednou úplně jiný tým a začalo se otáčet — 28:39 a Ben Šela snižuje na 5:3, 32:36 se prosazuje Kuba Prošek, skóre 5:4, 33:46 vyrovnává skóre Tomáš Ureš a za dalších 12 vteřin otáčí ten stejný hráč zápas v náš prospěch! Byla to skutečně krasojízda, avšak minutu před koncem Stochov vyrovnává a atmosféra na hale zhoustla, jako když se přidá do guláše kus chleba. Ani jeden z týmů se nechtěl spokojit s remízou a tak se bojovalo opravdu do posledních vteřin — a to doslova! Pouho pouhé 2 vteřiny před koncem utkání vystřelil Tomáš Ureš Kladnu vítězství a ve sportovní hale v Královém Dvoře tak moc buráceli kladenští fanoušci, div že ji nesrovnali s povrchem. Utkání to bylo sice infarktové, ale nádherné.

Blue Horses Stochov C vs. Florbal Kladno B U23 6:7

Statistiky: Tomáš Ureš (4+1), Daniel Šebela (0+3), Benjamín Šela (1+0), Jakub Prošek (1+0), Marek Skřivan (1+0), Vítek Burda (0+1)