Jednoznačná dominance podtržená nulou vzadu. Florbal Kladno postupuje do třetího kola poháru

Ve 2. kole Poháru Českého florbalu přivítal Florbal Kladno v neděli 28. srpna v 17:15 Mocné Tuleně z Podbořan. Kladenští chtěli navázat na týden staré povedené výkony v základní skupině, kde obsadili druhou příčku. Soupeř ze západu Čech ovšem v prvním kole ztratil také pouhé tři body, zápas tedy sliboval zajímavou podívanou.

Už od začátku ale v zápase dominovali kladenští. Prvních pět minut ještě brankář Bláha v brance Podbořan domácím střelcům odolával, bezbrankový stav ale v šesté minutě protrhl Molhanec. Domácí následně nastartovali gólostroj, o zbylých sedm branek v první části se postarali dvakrát Šíma a Ureš a po jednom zásahu si připsali Vencl, Burda a v poslední vteřině Tomáš Sochor.

Hosté se do statistik poprvé zapsali na začátku druhé třetiny – ovšem ne vstřelenou brankou, nýbrž pozdním příchodem na hřiště, díky kterému si Kladno mohlo poprvé v utkání vyzkoušet přesilovku. Tu šestnáct vteřin před jejím koncem využil svým druhým gólem v utkání Burda. Jubilejní desátou branku vstřelil ve 28. minutě Molhanec, necelou minutu po něm hattrick dokonal Burda. Ve 36. minutě pak kladenští udeřili hned dvakrát v nebývale krátkém časovém sledu, druhý hattrick v zápase nejprve zkompletoval Šíma, aby se o pouhých jedenáct sekund později trefil Linhart. Stejně jako v první části si i v druhé kladenští schovali poslední gól do poslední vteřiny, kdy další hattrick zkompletoval Ureš, který tak navýšil na 14:0.

V prvních deseti minutách zápasu, který se ve třetí třetině už jen dohrával, na 17:0 postupně navýšili Burda, Vencl a Tomáš Sochor. Následně se o slovo opět přihlásil Šíma, který přidal další tři branky za pouhých osm minut, v jejichž průběhu přidal svůj druhý gól v zápasu i Linhart. Poslední branku Kladno vstřelilo deset vteřin před koncem utkání, kdy na konečných 22:0 navýšil svou čtvrtou přesnou střelou v utkání Ureš. Za zmínku kromě skvělých výkonů střelců stojí i pět asistencí Všetečky nebo vychytané čisté konto Kulihy – historicky první v pohárových zápasech Florbalu Kladno.

Po mimořádném střeleckém představení tak Florbal Kladno postupuje do třetího kola Poháru Českého florbalu. V něm se představí v neděli 4. září od 18:45 v domácí hale BIOS proti diviznímu týmu FBC Rokycany.

Florbal Kladno - Mocní Tuleni Podbořany 22:0

Branky: 6. Filip Molhanec, 8. Jakub Šíma, 13. Tomáš Ureš, 14. Matěj Vencl, 14. Jakub Šíma, 18. Tomáš Ureš, 19. David Burda, 20. Tomáš Sochor, 22. David Burda, 28. Filip Molhanec, 29. David Burda, 36. Jakub Šíma, 36. Václav Linhart, 40. Tomáš Ureš, 43. David Burda, 46. Matěj Vencl, 48. Tomáš Sochor, 51. Jakub Šíma, 54. Jakub Šíma, 57. Václav Linhart, 59. Jakub Šíma, 60. Tomáš Ureš
Sestava Florbal Kladno: Kuliha (Neumann) – Křížek, Chromý, Ureš, Sochor T., Molhanec – Merta Š., Slivka, Burda, Sochor F., Vencl – Vosyka, Brynda, Linhart, Šíma, Všetečka.