Splněná povinnost ve skupinové fázi poháru

Historicky druhá účast Florbalu Kladno v Poháru Českého florbalu se začala psát v sobotu 20. srpna 2022 v Kladenské sportovní hale. Čerství účastníci PH a SČ soutěže mužů v rámci prvního kola pohárové soutěže přivítali postupně Klatovy, černošický Alien, Stochov a Katy z Kadaně. Cíl byl jasný, vybojovat postup do dalšího kola, který čekal hned na čtyři nejlepší celky skupiny.

V prvním utkání se kladenští florbalisté postavili klatovskému Sport Clubu. Vstup do zápasu se domácím povedl, už po 74 sekundách svítil na výsledkové tabuli zásluhou Šebely a Linharta stav 2:0. A když se v poslední minutě první třetiny trefil i Všetečka, zdálo se, že zápas bude jednoznačnou záležitostí.

Hosté ovšem nesložili zbraně a třemi brankami ve druhé části zápas vyrovnali. A co hůř, po dvou trefách v polovině třetí třetiny šli dokonce do dvoubrankového vedení. Kladenští ale dokázali najít odpověď, kontaktní branku vstřelil ve 42. minutě Linhart, o minutu a půl později si stejný hráč pro změnu připsal asistenci na vyrovnávací gól Sochora a 57 sekund před koncem dokonal obrat Molhanec. Domácí si tak po překvapivě vyrovnaném průběhu připsali první vítězství ve skupině i v historii svých zápasů v Poháru ČF.

Florbal Kladno - SPORT CLUB Klatovy 6:5

Branky: 1. Daniel Šebela, 2. Václav Linhart, 15. Milan Všetečka, 42. Václav Linhart, 44. Tomáš Sochor, 45. Filip Molhanec - 18. Dominik Pinček, 27. Lukáš Joachimsthaler, 29. Kristián Koryťák, 37. Jan Baumruk, 38. Patrik Hrubý
Sestava Florbal Kladno: Neumann – Merta Š., Křízek, Šebela, Sochor F., Sochor T. – Molhanec, Chromý, Linhart, Šíma, Všetečka – Burda.

Od 19:00 začínal poslední sobotní zápas, do kterého Kladno nastoupilo proti týmu SK Alien Nation, který ve svém prvním zápase podlehl 2:11 Kadani. Kladenští chtěli navázat na povedený závěr svého předchozího utkání, přesto šel do vedení ve 12. minutě utkání soupeř. To ale netrvalo dlouho, ani ne o minutu později vyrovnal Křízek a za dalších 53 vteřin dostal Kladno do vedení Linhart.

Druhá třetina se nesla ve znamení jednoznačné dominance týmu v modrých dresech, pouhé dvě minuty a dvanáct vteřin stačilo postupně Všetečkovi, Tomáši Sochorovi a Bryndovi k navýšení skóre na 5:1. Ve 21. minutě pak Šebela přidal gól na 6:1, což byl i stav, se kterým se šlo do kabin.

V poslední třetině hracího dne se s brankami roztrhl pytel, oba týmy si během této části připsaly čtyři góly. Za kladenský tým se prosadili Křížek, Molhanec, Sochor a Šíma, a i díky jejich příspěvku druhé utkání skončilo pohodlným vítězstvím 10:5.

SK Alien Nation - Florbal Kladno 5:10

Branky: 12. Miroslav Koníček, 33. Tobias Ševčík, 35. Michal Janouš, 38. Lukáš Mayer, 45. Lukáš Mayer - 13. Roman Křížek, 14. Václav Linhart, 16. Milan Všetečka, 16. Tomáš Sochor, 18. Adam Brynda, 21. Daniel Šebela, 36. Roman Křížek, 39. Filip Molhanec, 40. Tomáš Sochor, 43. Jakub Šíma
Sestava Florbal Kladno: Neumann – Merta Š., Křížek, Burda, Sochor T., Všetečka – Vosyka, Chromý, Šebela, Sochor F., Molhanec – Linhart, Šíma, Brynda.

Ve druhém hracím dni čekali domácí tým nebezpečnější soupeři, od 10:30 čekal Florbal Kladno soupeř Blue Horses Stochov. S některými změnami v sestavě se Kladno dokázalo popasovat a brankami Ureše, Linharta a Filipa Sochora si v první třetině vybudovat tříbrankový náskok.

V 19. minutě si čtvrtý přesný zásah Kladna připsal Šíma, přičemž to byla právě nově složená formace Šíma – Všetečka – Linhart, která soupeře dostávala pod tlak. Kuliha v brance Kladna držel čisté konto 28 minut a 39 vteřin, kdy ho prostřelil Leipner. Po dvou třetinách tak skóre zápasu bylo 4:1.

Ve třetí části již k žádnému dramatu nedošlo, nejprve kladenské vedení navýšil Merta, poté se „Modří koně“ dotáhli zpět na rozdíl tří branek, aby poslední gól zápasu po kombinaci s bratrem Filipem vstřelil Tomáš Sochor. Kladno tak po třetím utkání mělo plný počet devíti bodů a jistý postup z nejhůře druhého místa.

Blue Horses Stochov - Florbal Kladno 2:6

Branky: 29. Tomáš Leipner, 35. Jakub Hříbal - 7. Tomáš Ureš, 8. Václav Linhart, 12. Filip Sochor, 19. Jakub Šíma, 32. Štěpán Merta, 40. Tomáš Sochor
Sestava Florbal Kladno: Kuliha – Křížek, Brynda, Burda, Sochor F., Sochor T. – Merta Š., Chromý, Ureš, Šebela, Molhanec – Linhart, Šíma, Všetečka.

V posledním zápase se střetla družstva, která do té doby neztratila ani bod – kladenským se do cesty postavili Kati Kadaň, kteří si v dosavadním průběhu skupiny připsali rovněž tři body s impozantním skóre 38:9, šlo tedy o přímý souboj o první místo ve skupině. Domácí se soupeře z Divize nezalekli a už po necelých dvou minutách využil nabídnutou přesilovou hru Molhanec. A když se pak stejný hráč prosadil i ve 13. minutě, vedli kladenští po první třetině 2:0.

Ještě veseleji bylo po dvou a půl minutách druhé třetiny, kdy na 3:0 navýšil Šíma. Hosté ale nalezli rychlou odpověď a už na konci 19. minuty bylo díky dvěma brankám Severočechů vedení Kladna pouze jednobrankové. Ve druhé části se pak už vyjma několika vyloučení nic neudálo a domácí tak byli jednu třetinu od zisku plného počtu bodů.

Ve třetí třetině pak nabídnutou přesilovou hru nedokázali domácí využít a trest přišel ve 40. minutě, kdy za hosty srovnal Strnad. Už o minutu později došlo ke dvojitému vyloučení na straně kladenských a nabídnutou přesilovku pěti proti třem dokázal k otočení vývoje zápasu využít svou druhou brankou v utkání Žemlička. Kladno poté v závěru dostalo k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ani tu ale nedokázalo využít a dvě vteřiny před koncem utkání pojistil výsledek hostující Pardubský.

Florbal Kladno - FBC DDM Kati Kadaň 3:5

Branky: 2. Filip Molhanec, 13. Filip Molhanec, 18. Jakub Šíma - 19. Martin Žemlička, 19. Jaroslav Michálek, 40. Petr Strnad, 41. Martin Žemlička, 45. Lukáš Pardubský
Sestava Florbal Kladno: Kuliha – Vosyka, Brynda, Burda, Sochor F., Sochor T. – Merta Š., Chromý, Ureš, Šíma, Molhanec – Křížek, Šebela, Všetečka.

Kladenští tak ve skupinové fázi Poháru Českého florbalu obsadili druhou příčku se ziskem devíti bodů z dvanácti možných a ve druhém kole se střetnou v neděli 28. srpna od 17:15 v hale BIOS s Podbořany.